stat4u

Ekomuzeum Izerska Wieś - Jizerska Ves

Nasze WARSZTATY

Przyroda / Příroda

GOPR/Horská služba

FACEBOOK

Facebook - strona polska

 

Facebook - strona czeska

Tabela km

Statystyka

stat4u

Що таке Еко-музей?

 

Що таке Еко-музей?

 

Еко-музей - це мережа об'єктів, що зображають природну та культурну спадщину регіону і його жителів. Унікальний характер регіону представляє природну та людську спадщину минулого та теперішньго сторіччя.

 

Етимологічно термін Екомузей походить від двох грецьких слів „oikos”, що означає "дім" в символічному розумінні цього слова, як навколишнє середовище, і відповідно до сучасного поняття – батьківщину. „Museion” - колекція речей (об'єктів, що становлять інтерес для науки або історіі цивілізації). Комбінацію цих слів можна розуміти як набір речей матеріальних і нематеріальних активів, пов'язаних з походженням і життям певної групи людей, або музей "малої батьківщини".

 

Визначення Екомузей Міжнародною радою музеїв - ICOM:

 Еко-музей - це установа, яка управляє, аналізує і використовує наукові, освітні та культурні методи, щоб показати всю спадщину громади, з урахуванням екологічного та культурного середовища. Таким чином, Екомузей є засобом для досягнення соціальної участі в плануванні та розвитку. Екомузей використовує всі доступні заходи і методи, щоб дати жителям можливість зрозуміти, критикувати та вирішувати ліберальним методами проблеми, з якими вони стикаються. В принципі, Екомузей використовує мову повсякденної реальності для досягнення бажаних змін регіону.