stat4u

Ekomuzeum Izerska Wieś - Jizerska Ves

Nasze WARSZTATY

Przyroda / Příroda

GOPR/Horská služba

FACEBOOK

Facebook - strona polska

 

Facebook - strona czeska

Tabela km

Statystyka

stat4u

Oferta

 

W międzyczasie

 

„W międzyczasie” to autorski projekt działań twórczych i nazwa strony n facebooku.

„W międzyczasie” to próba pogodzenia obowiązków  domowych, pracy zawodowej , wychowywania dzieci z działalnością artystyczną.

Ukończyłam Liceum Plastyczne w Jeleniej Górze i architekturę wnętrz na Wydziale Artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Wciąż się uczę i poszukuje nowych rozwiązań artystycznych.

Zajmuje się szerokim wachlarzem technik malarskich i rysunkowych… od ołówka i tuszu kreślarskiego po akwarele… uzupełniają je pastele, farby akrylowe i czasem olejne.

Inspiracją jest codzienne życie i otaczający świat, który dostarcza różnorodnych tematów. Przedmioty i miejsca znajdujące się w domu, za oknem, gdzieś w pobliżu…

Efektem pracy w sztuce użytkowej są oryginalne wieszaki na klucze z motywem kotów i sów, które stanowią wyjątkowo wdzięczny temat dla plastyka. Są malowane na niecodziennym podkładzie- na łupku- dawniej służył on jako pokrycie dachów i szczytów domów, a dziś w dużej części przy ich renowacji już się do tego nie nadaje. Za to jest fantastycznym „materiałem malarskim” do moich prac. Łupek „podwójnie” oddaje atmosferę regionu- i przez obraz jaki niesie i przez sam „podkład”.

Prócz użytkowego charakteru zdobień (koty, sowy) przedstawiam urokliwe zakątki Pogórza Izerskiego i malownicze krajobrazy.

Rysunek tuszem kreślarskim i piórkiem zajmuje czołowe miejsce w mojej twórczości. Technika ta przyciąga swoją ascetycznością  niemal surowością. Tylko biel i czerń, biel i czerń i szczegół utkany z tysięcy pociągnięć piórkiem. W tematyce rysunków dominują pejzaże izerskie i zabytki wpisane w krajobraz m.in. domy przysłupowo-szachulcowe, których w regionie jest dość dużo. Watki te pojawiają się także w malarstwie gdzie szczególnie do gustu przypadła mi akwarela. Zafascynował mnie jej lekkość, szybkość i nieprzewidywalność. W technice tej najważniejsza jest cierpliwość do samego siebie i…zabawa. Uwielbiam z nią eksperymentować, stosując różne papiery i triki- efekty zawsze są niespodzianką.

Cały czas poszukuję nowych rozwiązań, bawię się sztuką i swoimi umiejętnościami. Do każdej pracy podchodzę indywidualnie próbując stworzyć cos niepowtarzalnego. Dążę aby każdy potrafił zachwycić się nad „czymś” co mija w drodze do pracy, szkoły na spacerze…aby dostrzegł DZIEŁO.

Nie spoczywam na laurach ,biorę udział w życiu lokalnej społeczności, w wydarzeniach kulturalnych- wystawach, koncertach, jarmarkach.

 

 

Istnieje możliwość poprowadzenia warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych:

-decoupage

-rysunek

-malowanie akwarelą

-kreatywne zabawy dla dzieci

Warsztaty organizowane są odpłatnie po wcześniejszym uzgodnieniu.

Współpracuje z galeriami- AGI w Kromnowie, Wysoki Kamień w Kopańcu, Art.-i-cit w Starej Kamienicy. Od 2015 należę do Grupy artystycznej π-ART.

Ekspozycję moich prac można oglądać w Świetlicy Wiejskiej w Starej Kamienicy w godzinach jej otwarcia.

Galeria