stat4u

Ekomuzeum Izerska Wieś - Jizerska Ves

Nasze WARSZTATY

Przyroda / Příroda

GOPR/Horská služba

FACEBOOK

Facebook - strona polska

 

Facebook - strona czeska

Tabela km

Statystyka

stat4u

Oferta

 

 

Świat Kryształu w Hucie Julia w Piechowicach k. Szklarskiej Poręby

 

Już od 1866 w hucie szkła Julia w Piechowicach tworzymy piękne szkła kryształowe, które zyskują uznanie na całym świecie.   Przez lata zmieniały się trendy i gusty. Dzisiaj wyroby kryształowe cieszą się uznaniem i ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród zwolenników tradycji, prostej elegancji czy nowoczesnego designu.

Od trzech lat, każdy kto przyjeżdża w Karkonosze może przyjrzeć się z bliska technologii powstawania, ręcznemu dmuchaniu i zdobieniu szkła w Hucie Julia. Zapraszamy do poznania naszej długiej historii i sztuki tworzenia kryształów pod okiem wykwalifikowanego przewodnika. Dla dzieci przygotowaliśmy specjalne warsztaty w Mini Hucie, w połowie 2014 roku zamierzamy uruchomić także zajęcia dla młodzieży i dorosłych.

Zapraszamy do ostatniej ocalałej huty szkła kryształowego po polskiej stronie Karkonoszy. Tylko u nas poczujesz żar hutniczego pieca i bezpośrednio przy stanowiskach pracy zobaczysz jak powstają dzieła sztuki, eksportowane do najbardziej wymagających klientów. Polecamy także nasze sklepy firmowe oraz unikatową Kryształową Kawiarnię.

Film o Ekomuzeum Huta Julia


 

Huta Julia пропонує Вам відвідати старовинний завод виготовлення кришталю, історія якого відома ще з 1866 року. Також в Huta Julia Ви можете відвідати єдину в Польші склянну кав’ярню.

 

 

 

 

 

Huta Julia is a glass factory, which is known in Europe since 1866. Huta Julia is also the only place in Poland that has unique glass café that you can visit. 

 

Dojazd

HUTA JULIA

Godziny otwarcia:

Sklep firmowy:

Pn-pt: 09.00 - 18:00

Weekendy: 09.00 - 17:00

Zwiedzanie, warsztaty dla dzieci:

Pn-pt: 09.30 - 17.00 (ostatnie wejście)

Weekendy: 09.00 - 16:00 (ostatnie wejście)

Ceny Biletów

- osoba dorosła 17 zł
- dziecko 13 zł
- warsztaty 15 zł

Bilety Grupowe (od 15 osób):

- osoba dorosła 14 zł
- dziecko 10 zł

 

DOJAZD

Huta Szkła Kryształowego Julia znajduję się przy głównej ulicy w Piechowicach. Jest to droga Wojewódzka nr 366 prowadząca ze Szklarskiej Poręby do Karpacza. Przy zakładzie znajdują się dwa parkingi.

Nasz adres:

Huta Julia

Żymierskiego 73

58-573 Piechowice

Dojazd samochodem z pobliskich miejscowości:

Jelenia Góra:

odległość – 12 km., należy kierować się na Szklarską Porębę – Jakuszyce drogą krajową nr 3, na wysokości zakładu Ceramika Marconi, za stacją benzynową odbić lewo w kierunku centrum Piechowic.

Szklarska Poręba:

- odległość 7 km, należy kierować się na Jelenią Górę drogą krajową nr 3, następnie skręcamy w prawo na Piechowice, kierunek Karpacz na drogę wojewódzką 366. Jedziemy tą drogą przez 1400m. do naszego parkingu.

Karpacz:

- odległość 20 km., początkowo należy kierować się na Jelenią Górę następnie skręcamy w lewo na rondzie na drogę wojewódzką 366 prowadzącą do Szklarskiej Poręby. Trzymamy się tej drogi do końca podróży. Po drodze będziemy mijać m.in. miejscowości: Miłków, Sosnówka, Jelenia Góra.

Świeradów Zdrój:

- odległość 27 km., należy kierować się do Szklarskiej Poręby drogą wojewódzką  404, dojazd z tej miejscowości opisaliśmy wyżej.

Inne środki transportu:

PKP: Huta Julia znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie, ok 150m. od dworca PKP w Piechowicach. Możliwości dojazdu koleją należy sprawdzać na stronach internetowych przewoźników.

PKS: odległość huty od najbliższego przystanku PKS to ok. 100m. Możliwości dojazdu należy sprawdzać na stronach internetowych przewoźników.

Komunikacja miejska z Jeleniej Góry: ok 150m. od huty znajduje się przystanek linii autobusowej nr 9 z Jeleniej Góry. Możliwość dojazdu tym środkiem transportu można sprawdzić na www.mzk.jgora.pl

Galeria

 

 

Zdobienie ręczne

Zdobienie ręczne

Wylewana stopka

Produkty

Produkty

Hutnik topiarz

Hutnik szkła

Warsztaty dla dzieci