stat4u

Ekomuzeum Izerska Wieś - Jizerska Ves

Nasze WARSZTATY

Przyroda / Příroda

GOPR/Horská služba

FACEBOOK

Facebook - strona polska

 

Facebook - strona czeska

Tabela km

Statystyka

stat4u

Dane

Agroturystyka 'U HANECZKI"


Barcinek 95
58-512 Stara Kamienica
tel. 692 366 956
75 75 14 366
www.uhaneczki.pl

Oferta

 

 

U HANECZKI

 

Gospodarstwo Agroturystyczne "U Haneczki" znajduje się we wsi Barcinek niedaleko Jeleniej Góry (w odległości 10km). Gospodarstwo leży w luźnej zabudowie wsi w odległości 300m od trasy Jelenia Góra-Zgorzelec. Otaczający teren jest typowy dla krajobrazu pogórza. Niedaleko gospodarstwa przebiega granica Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Gospodarstwo posiada 11 ha ziemi wykorzystywanej głównie jako łąki i pastwiska dla koni. Dom mieszkalny i budynki gospodarcze liczą sobie ponad 100 lat. Do dyspozycji gości jest 5 pokoi z łazienkami i TV. 2 pokoje umeblowane są oryginalnymi starymi meblami pochodzącymi z tego samego domu.

Goście mogą korzystać z wypożyczalni rowerów, boiska do siatkówki, miejsca na ognisko i do grilowania, placu zabaw dla dzieci.

Dom nasz jest wyjątkowym domem mieszczańskim wkomponowanym w region wiejski.

Pierwszym właścicielem naszego domu był Niemiec Carl Works , człowiek o wielu uzdolnieniach. Był architektem i właścicielem firmy budowlanej , który zaprojektował i wybudował wiele obiektów na tym terenie, tj , szkoły , obiekty publiczne . Posiadamy wiele zabytkowych projektów i szkiców , które wyszły spod jego ręki, np. projekt poczty w Starej Kamienicy.

Posiadamy wiele zabytkowych przedmiotów i narzędzi , którymi posługiwali się mieszkańcy tych terenów oraz naszego domu zarówno przed jak i po wojnie.

Przedmioty te o zadziwiającym i zagadkowym wyglądzie były bardzo praktyczne w użyciu i dają dziś dowód jak bardzo pomysłowi i praktyczni byli ludzie żyjący na tych terenach .

Oferujemy naszym gościom w ramach eko-muzeum pokaz ich działania oraz opis historii ich powstania.

Proponujemy również praktyczną lekcję carwingu (tj. sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach), która w bardzo prosty sposób pozwoli ozdobić wystrój stołu


 

Агротуристичний комплекс "У Haneczki" має територію 11 гектарів землі, де гості мають можливість насолодитися природою регіону. Першим власником будинку був Карл Воркс, який був німецьким архітектором. В нашому агротуристичному комплексі Ви маєте можливість доторкнутися до загадкової історії довоєнних років.

 

 

 

Agrotouristic complex "U Haneczki" has 11 hectars of land, where you have an opportunity to enjoy beautiful nature of meadows. The first owner of the house was german architect, whose name was Karl Works. In our agrotouristic complex you have a chance to learn the pre-war history.

 

Galeria