stat4u

Ekomuzeum Izerska Wieś - Jizerska Ves

Nasze WARSZTATY

Przyroda / Příroda

GOPR/Horská služba

FACEBOOK

Facebook - strona polska

 

Facebook - strona czeska

Tabela km

Statystyka

stat4u

Oferta

Wilcza Osada

O nas

Wilcza Osada to miejsce, w którym spotkasz Bukę (Cookie), Kazana, Szamana (Jasia), Akirę, Yoko, Tosia, Stasia i Lolka oraz nas – ludzi, którzy kochają wilki i psy rasy północnej. Wspólnie tworzymy ludzko-psie stado i rozwijamy naszą pasję – psie zaprzęgi. Jeśli chcesz aktywnie spędzić czas, pobiegać z nami po lesie, poczuć co to znaczy radość na 28 łap i rozgrzać serce przy ognisku – zapraszamy!

Trening wśród Izerskich kniei

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z psim zaprzęgiem, możesz liczyć na naszą pomoc i wsparcie – możesz zabrać do nas swojego pupila lub dołączyć do naszej gromady. Poznasz nasze psiaki, sprzęt i technikę pracy z czworonogami. Dowiesz się jak prawidłowo przygotować siebie i psa do biegów. Poczujesz adrenalinę i smak jazdy na trójkołowym wózku czy saniach. Zobaczysz jak sport i przyroda ładują baterie, dzięki którym uśmiech i pozytywna energia długo Cię nie opuszczą.

Koza nostra czyli z  widokiem na Śnieżkę i Śnieżne Kotły

W rogu Wilczej Osady mieszka z nami rodzina rogaczy – Helena, Stefa i Apollo. W swojej zagrodzie mają górkę, na którą lubią się wspinać i paśnik, który zawsze jest otwarty na gości z lasu – lokalna rozrywka – skubanie z sarnami. Nasze kozy można głaskać, czochrać, smyrać i karmić –  kapusta, pędy, pokrzywa i grzywa się z radości kiwa. Jak mówi przysłowie: stara koza i na wilka ma sposób – chcesz zobaczyć jaki? Musisz nas odwiedzić!

Oferujemy:

- zajęcia kynologiczne dla dzieci (np "Jak rozmawiać trzeba z psem")

- treningi, seminaria i szkolenia dla posiadaczy psów (frisbee - certyfikowany sędzia USDDN II stopnia, psie przedszkole, posłuszeństwo )

- hotel dla psów

- eventy z udziałem psów - dogtrekking, pokazy i treningi pokazowe

- zajęcia dla osób z kynofobią - w tym przypadku obawiających się psów lub po traumatycznych przejściach

- produkcja rekreacyjnego sprzętu zaprzęgowego (wózki, sanie, hulajnogi itp) oraz zaprzęgowy osprzęt dla psów (szelki, smycze, obroże, liny itp)

- warsztaty z rzemiosł dawnych (tkactwo, garncarstwo, kowalstwo)

Warsztaty stylizacji staroci

Obok psich zaprzęgów naszym hobby jest renowacja starych mebli. Jeśli masz w domu nadgryzione zębem czasu krzesło, stolik, ramę lub szafę możesz nadać im drugie życie i świetnie się przy tym bawić. Szlifujemy drewno i swoje umiejętności. Razem z pyłem usuwamy troski. Szpachlujemy i lakierujemy, a na koniec grillujemy!

Dodatkowo:

- posiadamy 9 miejsc noclegowych, w pokojach max 3 osobowych, każdy z osobną łazienką, komfortowo wyposażone (wkrótce dodatkowo apartament na poddaszu)

- na miejscu sala konferencyjna (na 10-15 osób)

 

Odwiedź nasz kanał na YouTube – zobacz filmy z treningów:

https://www.youtube.com/watch?v=No05bqaPHYE

https://www.youtube.com/watch?v=8S9IZzKpPz4

https://www.youtube.com/watch?v=BNUbEWI12vA

 

Odwiedziny Wilczej Osady bez biletów wstępu, w tym zwiedzanie psiarni,

seminaria i warsztaty – według informacji na stronie lub w mediach

Dojazd:

Z Wrocławia – ok. 130 km

Z Jeleniej Góry – ok. 25 km

(jadąc od Jeleniej Góry drogą na Zgorzelec, w Pasieczniku skręcamy w lewo na Janice, potem w Grudzy za kościołem w lewo)

Zapraszamy do Wilczej Osady


 

Wilcza Osada – це місце, де Ви можете зустріти та взяти участь в заходах з півничніми псами. Саме тут Ви можете покататися в собачій упряжці та побачити уміння північних собак. Крім того, ми пропонуємо Вам майстер-класи старовинних ремесел, а саме ткацтво, кераміка та ковальство.

 

 

 

Wilcza Osada – is a place where you meet and gather with north dogs. Here you have a chance of the adventure with dog sledding and dogtrekking. In addition, we offer the workshops of old crafts, such as weaving, pottery and metalwork.

 

Galeria